Jak Zdrowo Odżywiać Się Podczas Odchudzania? Poznaj Dwie Proste Zasady

by Oliwias on May 15, 2012

zdrowe odżywianiePewnie już nie raz zastanawiałaś się, jak schudnąć szybko i skutecznie. Wielu ludziom wydaje się, że wiedzą, jak należy się odchudzać. Przecież każda z nas zadaje sobie z tego doskonale sprawę. Wystarczy tylko zmniejszyć ilość spożywanych kalorii i zapewnić sobie więcej aktywności fizycznej. Często chcąc wprowadzić te wyżej wymienione założenia do swojego życia, napotykamy na wiele problemów.

Wówczas okazuje się, że jednak nie do końca wiemy, jak powinniśmy się odchudzać. Nie pokonamy problemu nadwagi, jeśli przejdziemy na pierwszą lepszą dietę, o której przeczytaliśmy w internecie.

Diety jak dieta dukana lub dieta kopenhaska nie działają. Tak naprawdę jeśli chcesz osiągnąć sukces w odchudzaniu, to musisz sie zaangażować w ten proces zarówno fizycznie jak i emocjonalnie.

Na początku powinnaś dowiedzieć się czegoś o zasadach zdrowego odżywiania się. Musisz przede wszystkim nauczyć się liczyć kalorie, wiedzieć co ile ma witamin i jak często powinnaś spożywać posiłki. Bez tego na pewno nie uda Ci sie zrzucić zbędnych kilogramów.

Jak już będziesz wiedziała w jaki sposób się odżywiać, to przychodzi czas na zbieranie wiadomość o ćwiczeniach. Musisz zorientować się, jaka forma aktywności fizycznej będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Później warto wiedzieć, które ćwiczenia pozwalają spalać najwięcej kalorii i w jakiej częstotliwości je wykonywać, żeby osiągnąć jakiś efekt i nie zrobić sobie przy tym krzywdy.

Następnie, żeby osiągnąć jakiekolwiek efekty musisz się zachęcić do odchudzania. Zmobilizować wszystkie swoje siły. Nie powinnaś w ogóle dopuszczać do siebie myśli, że coś może pójść nie tak i nie uda Ci się pozbyć nadwagi. Silna wola i wytrwałość to podstawa przy zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Ponadto odchudzanie to taki proces, który wymaga od Ciebie bardzo dużej znajomości własnego ciała. Dzięki temu unikniesz efektu jo-jo albo wyniszczenia organizmu.

Zacznijmy od pierwszej zasady efektywnego odchudzania.

Naucz się liczyć kalorie. To niezbędne ponieważ od dzisiaj musisz spalać więcej kalorii niż zjadać. Ale żeby wiedzieć ile musisz ich spalić, to najpierw musisz dowiedzieć się ile ich dostarczasz swojemu organizmowi w ciągu dnia.

Aby było ci łatwiej nad tym panować, to zapisuj sobie wszystko na kartce. Miej przy sobie zawsze coś do notowania i zapisuj co zjadłaś i ile to miało kalorii. Pamiętaj dosłownie o zapisaniu wszystkiego, nawet masła i cukru. Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć jaki efekt podczas odchudzania, to ta czynność jest po prostu niezbędna. Najlepiej na początku robić to systematycznie przez tydzień. Wówczas wyrobisz sobie umiejętność kontrolowania siebie.

Pamiętaj jednak, żeby dokładnie policzyć ile tych kalorii mogłaś zjeść. Zwracam Ci na to szczególną uwagę, bo to naprawdę jest niezwykle ważne podczas odchudzania.

Jeśli czasami na opakowaniu kalorie są opisane w niezrozumiały sposób, to możesz sprawdzić ich wartość w internecie. Takie informacje znajdziesz dosłownie na każdej stronie poświęconej odchudzaniu. Nie musisz liczyć wszystkiego bardzo dokładnie. Wynik może być podany w przybliżeniu, ważne jest tylko to, żebyś nie zapomniała o żadnym produkcie. Codzienne liczenie kalorii jest niezbędne jeśli chcesz schudnąć. Jeśli będziesz spożywała znacznie mniej kalorii niż dotychczas, to twoje efekty w zrzucaniu zbędnych kilogramów będą na pewno zadowalające.

Po tygodniowym notowaniu sprawdź z czego mogłabyś ewentualnie zrezygnować żeby obniżyć wartość energetyczną swoich posiłków. To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy np. nie słodzić herbaty, albo odmówić sobie codziennego ciastka z kremem.

Uważam, że dobrym pomysłem byłoby też ograniczenie gazowanych napojów i cukru. W zamian możesz np. jeść sałatki i dużo owoców. Musisz panować nad tym, co jesz i ograniczyć spożywanie nadmiaru kalorii. Na początku będzie Ci trudno odmówić sobie jedzenia, które spożywałaś codziennie, ale z czasem na pewno przyjdzie Ci to z łatwością.

Przejdźmy do drugiej zasady zdrowego i niezawodnego odchudzania.

Na początku musisz odstawić niezdrowe jedzenie i zastąpić je takim, które zawiera w sobie dużo witamin. Pewnie zdawałaś sobie sprawę, że odchudzanie wcale nie jest takie banalnie proste. Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz się napracować.

Dobrym sposobem na redukcję kalorii jest zastępowanie ich wodą mineralną, niegazowaną. Zwróć też uwagę, jak będziesz następnym razem w sklepie, że niektóre produkty można kupić w odtłuszczonej wersji.

Jeśli chodzi o mięso, to staraj się jeść takie, które nie zawiera w sobie zbyt dużo tłuszczu. Może to być np. ryba albo kurczak.

Frytki i ziemniaki, które mają w sobie dużo skrobi, możesz zastąpić sałatkami pełnimy witamin i mikroelementów. Jedząc warzywa i owoce znacznie ograniczysz spożywanie nadmiernej ilości kalorii.

Dobrym posiłkiem na śniadanie jest jogurt, albo płatki kukurydziane. Te produkty zawierają w sobie dużo błonnika a mało cukru. Będziesz się czuła syta, ale nie przytyjesz. Dodatkowo Twój metabolizm przyspieszy, a to na pewno wspomoże proces odchudzania.

Najważniejsze jest to, żeby jeść jak najmniej kalorii. Nie chudniesz jeśli nie ograniczysz ich spożywania. Jeśli naprawdę chcesz coś osiągnąć, to musisz koniecznie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Żeby zapanować nad sobą planuj swoje zakupy. Nigdy nie bierz z pułki tego, czego wcześniej nie zapisałaś. Jeśli regularnie będziesz planowała swoje posiłki, to nie znajdziesz w swojej diecie miejsca na Fast Foody. No i jeszcze jedna bardzo ważna zasada, o której musisz pamiętać. Nigdy nie idź na zakupy, jeśli jesteś głodna, bo na pewno kupisz coś, czego nie powinnaś jeść.

Ja odchudzałam się wcześniej przez wiele lat i nie mogła zrzucić zbędnych kilogramów. Kiedy już udało mi się osiągnąć sukces, postanowiłam się podzielić nim z innymi i napisałam książkę. Gwarantuję Ci, że jeśli ją przeczytasz, to o odchudzaniu będziesz wiedziała dosłownie wszystko.

Odchudzanie przy pomocy mojej książki odmieni Twoje życie. Zaczniesz czuć się lepiej, a świat dookoła Ciebie wyda się milszy i piękniejszy. Nie pożałujesz kupna mojej książki. Ona pomoże Ci uzyskać upragnioną wagę i szczupłą sylwetkę.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, jak nabyć moją książkę, to przejdź tutaj:

najlepsze metody odchudzania