Zielona Herbata – Pomaga Schudnąć, Czy Nie?

by Oliwias on May 15, 2012

zielona herbata pomoże Ci schudnącW mediach coraz częściej słychać opinie, mówiące że zielona herbata wspomaga odchudzanie. Zanim zaczniesz porównywać do siebie kawę i herbatę, pomyśl czy wiesz, ile kalorii ma tak naprawdę herbata. Wiele osób twierdzi, że zielona herbata pomaga schudnąć, ale czy rzeczywiście mają rację? Czy jest to tylko jedno z wielu kłamstw dotyczące odchudzania?

Dobrze jest zbadać pozytywne i negatywne skutki działania zielonej herbaty, zanim uzna się ją za pomocną w walce z nadmiarem kalorii.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile zielona herbata ma kalorii i czy może Ci pomóc w odchudzaniu, to przeczytaj ten artykuł. On pomoże Ci rozwiać wszystkie wątpliwości.

Pewnie na początku chciałabyś się dowiedzieć, ile zielona herbata ma kalorii?
Zaskoczę Cię, ale ta herbata ma ich niespodziewanie mało. I w dodatku wspomaga odchudzanie, ale to nie jest jej jedyna zaleta.

Zielona herbata jest dodatkowo bardzo smaczna i przyjemnie jest ją wypić do posiłku.

Nie dość, że łatwiej będzie nam się połykało pokarm, to jeszcze dodatkowo nie dostarczymy sobie zabójczej ilości kalorii. Jeśli bardzo chcesz się czegoś napić i nie zmarnować efektów odchudzania, to zielona herbata jest najlepszym wyjściem.

Zanim jeszcze powiem Ci, ile dokładnie kalorii ma zielona herbata, chciałabym żebyś sie zastanowiła jaką dokładnie masz na myśli. Czy chodzi Ci bardzo o zimną, albo mrożoną, czy raczej o gorąco, świeżo zaparzoną.

W tym momencie musisz rozwiać wątpliwość, gorąca czy zimna? Na jaką najczęściej masz ochotę?

To jaką temperaturę ma herbata wpływa na jej wartość energetyczną. Świeżo zaparzona herbata ma niewiele kalorii, ponieważ składa się w zasadzie z samej wody.

Natomiast jeśli chodzi o mrożoną herbatę, to będzie ona miała więcej kalorii, niż zwykła. Wynika to z tego, że jest ona dosładzana różnymi substancjami chemicznymi. Podobnie jest z zieloną herbatą kupioną w restauracji. Ona też będzie miała więcej kalorii niż świeżo zaparzona, ponieważ ma w sumie sztuczne słodziki i aromaty. Pamiętaj, że zwykła gorąca herbata, jeśli nie jest niczym posłodzona nie ma prawie w ogóle kalorii, nawet jeśli kupisz ją w Fast Foodzie.

Pamiętaj, nie musisz unikać zielonej herbaty w barach i restauracjach, jeśli wiesz, że nie jest ona niczym dosładzana. Sporządzona w normalny sposób nie ma w sobie po prostu kalorii.

A dokładna ilość kalorii zielonej herbaty zależy od dwóch czynników. Jeśli kupisz ją w Mc Donaldzie, to będzie miała 140 Kcal, ponieważ na jeden kubek przypada aż 36g cukru.

Mrożone herbaty w butelkach takie, jak np. Lipton mają zazwyczaj 70 Kcal. Zapamiętaj to sobie. Po co kupować coś z większą ilością kalorii, skoro smakuje tak samo. Szkoda na to naszego zdrowia i figury.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kalorii dokładnie ma świeżo zaparzona zielona herbata, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Dodanie zielonej herbaty to diety jest bardzo dobrym pomysłem. Tak samo jest z herbatą czarną. One mają w sobie najmniej kalorii, ponieważ są najmniej przetworzone chemicznie.

Czarna herbata nie ma w sobie żadnych sztucznych substancji, dlatego idealnie nadaje się do wspomagania diety. Często czarna herbata smakuje nam bardziej niż zielona. Ale to tak naprawdę w niczym nie przeszkadza, bo przecież pijąc ją nie dostarczamy sobie gigantycznej porcji kalorii. Jednak czarna herbata często jest gorzka i wtedy ją dosładzamy dodając kalorię. Tak naprawdę każdy lubi coś innego i musisz znaleźć taki rodzaj herbaty, który będzie Ci smakował i miał mało kalorii.

Im więcej produktów spożywczych dodasz do herbaty, tym ona będzie miała więcej kalorii.

Na pewno zwiększysz liczbę wartości energetycznych jeśli posłodzisz herbatę, albo dodasz do niej jakieś kremy do smaku. Warto się zastanowić, co dodajesz do herbaty jeśli jesteś na diecie, bo czasami możesz nieświadomie serwować sobie niepotrzebną dawkę zbędnych kalorii.

Jeśli jednak herbata bez dodatków Ci nie smakuje, to poniżej podam Ci kilka przykładów rzeczy, które możesz dodać, nie robiąc z herbaty bomby kalorycznej:

Łyżeczka miodu ma 64 Kcal.

Łyżeczka cukru ma 46 Kcal.

Mleko niskotłuszczowe – 15 Kcal – dwie łyżeczki.

Łyżeczka śmietany – 52 Kcal.

Sok z cytryny – 4 Kcal.

Teraz pewnie rozumiesz, dlaczego niektóre osoby używają do herbaty cytryny. Ma ona bardzo mało kalorii, a sprawia, że herbata smakuje zupełnie inaczej.

Teraz chciałabym Ci dokładnie wyjaśnić, jak zielona herbata pomaga w odchudzaniu.

Każdy kto pije herbatę, będąc na diecie ogranicza spożywanie nadprogramowych kalorii. Zielona i czarna herbata są przydatne podczas odchudzania. Przyspieszają ten proces i nie dostarczają niepotrzebnych kalorii.

Wszystko dzieje się dlatego, że zielona herbata przyspiesza proces przemiany materii. Niektórzy naukowcy twierdzą, że już kilka filiżanek może pomóc spalić nawet do 80 Kcal. Przemyśl to. Tak niewiele może wpłynąć pozytywnie na Twoje odchudzanie.

Warto to sprawdzić. Możesz od dzisiaj częściej pić herbatę i obserwować, czy przynosi to jakieś korzyści w odchudzaniu. Nie będzie Cię to kosztowało dużo pracy, a wiele możesz dzięki temu zyskać.

A ponadto jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj herbaty i niczego do niej nie dodasz, to możesz spalić nawet więcej niż 80 Kcal. Zastanów się nad tym. Herbata naprawdę może Ci pomóc w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Założę się, że już wcześniej próbowałaś się odchudzać i nic z tego nie wychodziło. Niczym się nie martw, jestem tu po to, żeby Ci pomóc.

Jakiś czas temu napisałam książkę „Jak schudnąć 10kg”. Z tego co wiem pomogłam już nie jednej osobie w walce z nadwagą.

W mojej publikacji znajdziesz wiele informacji niezbędnych dla kobiet, które chcą schudnąć. Kilka prostych porad może zdziałać cuda.

Pewnie miałaś już okazje przeczytać komentarze, które mi zostawiają kobiety, po przeczytaniu książki. Jak widzisz wszyscy są zadowoleni, czego i Ty nie miałabyś spróbować?

Gwarantuje Ci, że dzięki mojej książce zrzucisz wreszcie wszystkie zbędne kilogramy. Dasz radę spełnić swoje marzenie o zgrabnej sylwetce.

Moją książkę możesz pobrać w każdej chwili. Jeśli nie będzie Ci się podobała, to po prostu mu ją zwrócisz i nie będzie o czym mówić.

Dla Ciebie zrobię wyjątek. Jeśli książką nie będzie Ci się podobała, to mi ją zwrócisz, ale będziesz mogła zachować wszystkie bonusy.

Jeśli jesteś zainteresowana moją książką, to dodatkowe informacje znajdziesz tutaj:

oferta ebooka