Czy Twój Metabolizm Uniemożliwia Ci Odchudzanie?

by Oliwias on May 15, 2012

wolny metabolizmCzy wiesz, czym jest Twój metabolizm? Wiele kobiet codziennie zadaje sobie to pytanie. Chciałabym Cię o coś zapytać.. Czy znasz osoby, które jedzą tyle ile chcą i nie tyją? A może masz taką znajomą, która wystarczy, że spojrzy na jedzenie, a już ma 3 kg więcej? Jakiś czas temu czytałam o badaniach, które zostały przeprowadzone na dwóch grupach kobiet. Pierwsze, to były kobiety z nadwagą.

Drugie były szczupłe i chudziutkie.

Przez 10 lat badano sposób ich życia i odżywiania się.

Wynik badań był zaskakujący. Kobiet szczupłe jadły o 60% więcej niż kobiety z nadwagą. Z kolei osoby borykające się z otyłością miały dużo wolniejszy metabolizm nić kobiety chude.
Kobiety z nadwagą myślały, że nie mogą schudnąć z powodów genetycznych a nie związanych ze zbyt wolną przemianą materii.

Niestety były w błędzie!!

Naukowcy udowodnili, że kobiety mają problemy z wagą, ponieważ ich metabolizm jest za wolny.

Wynika to z tego, że otyłe osoby jedzą więcej niż ich organizm rzeczywiście potrzebuje.

Natomiast szczupłe osoby mimo, że jadły dużo więcej od otyłych pań i tak nie dostarczały swojemu ciału tyle jedzenia ile ono potrzebowało.

Pewnie zastanawiasz się, jak to jest w ogóle możliwe.

Osoby szczupłe po prostu jadły mniejsze posiłki, ale częściej. Natomiast osoby otyłe jadły tylko trzy posiłki dziennie, ale za to bardzo obfite.

Po małym posiłki szczupłe kobiety zdążyły spalić to, co zjadły, zanim przyszła pora na kolejne jedzenie. Grubsze panie, nie dały rady spalić tego co zjadły do następnego posiłku, dlatego nadmiar kalorii był odkładane w postaci tłuszczu.

Wiesz, co to tak naprawdę znaczy?

Że osoby otyłe dostarczają swojemu organizmowi więcej kalorii niż on potrzebuje. To dlatego tyją, bo nadmiar wartości energetycznych odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.

Wobec tego, jeśli będziesz dostarczała swojemu organizmowi za dużo jedzenie, to będziesz bardzo szybko przybierała na wadze.

Zawsze powinnaś spalić więcej energii niż zjeść. To złota zasada, której powinnaś się trzymać.

Jeśli będziesz jadła tylko 3 posiłki zamiast 5 mniejszych, to cały czas będziesz tyła i nie zapanujesz nad wagą.

Jaki płynie z tego wniosek?

Musisz Postarać Się Przyspieszyć Swój Metabolizm

Tak samo jak ćwiczysz swoją tkankę mięśniową, tak samo możesz wyćwiczyć szybkość przemiany materii.

Nasze ciało bardzo łatwo można przyzwyczaić do nowego funkcjonowania.

Jeśli będziesz pracowała nad swoim metabolizmem, to bardzo szybko nauczysz swój organizm nowego funkcjonowania.
To właśnie dlatego lepiej jeść 5 małych posiłków w ciągu dnia niż 3 duże.

Podobnie jest z nauką. Lepiej uczyć sie trochę codziennie niż raz w tygodniu przez cały dzień. Pierwsza metoda na pewno przyniesie lepsze efekty.

Pozwól, że powtórzę to jeszcze raz. Jeśli będziesz codziennie jadła 3 posiłki zamiast 5, to Twój organizm nadmiar energii będzie zamieniał na zapasy tkanki tłuszczowej.

Pewnie zastanawiasz się, co powinnaś wobec tego zrobić.

Na początek zmniejsz porcje posiłków, które jesz i przestań podjadać.

Pij dużo wody podczas każdego posiłku.

Po tygodniu takich zmian możesz swobodnie zacząć jeść 5 posiłków dziennie.

Oczywiście możesz od razu zacząć jeść 5 posiłków dziennie, ale na pewno będzie Ci trudniej, bo cały nie będziesz się mogła opędzić od uczucia głodu.

To właśnie dlatego lepiej zacząć od zmniejszenia porcji posiłków. Wtedy Twój metabolizm zacznie się powoli przyzwyczajać do zmian. Jeśli zaczniesz zmiany od jedzenia mniejszych porcji, to masz większe szanse na powodzenie i nie powrócenie do starych nawyków żywieniowych.

Te zmiany można porównać do treningu fizycznego. Jeśli pójdziesz na siłownie pierwszy raz i zaczniesz od intensywnych ćwiczeń to na pewno się zniechęcisz. Natomiast jeśli stopniowo będziesz sobie narzucała tempo, to dużo lepiej dasz sobie radę. Taki sposób postępowania daje po prostu lepsze efekty. Zmiany powinno wprowadzać się stopniowo.

Jeśli zaczniesz ćwiczyć stopniowo, to osiągniesz dużo lepszy efekt.

Teraz nadszedł moment, że muszę Ci zadać kilka bardzo ważnych pytań:

Czy chciałabyś mieć wreszcie szczupłą sylwetkę?

Czy chciałabyś sie wreszcie zmieścić w swój wymarzony rozmiar?

Chcesz się wiedzieć, jak schudnąć 10 kg w ciągu 30 dni?

Czy wystarczy Ci tylko marzenie o tym, że udało Ci się schudnąć?

Jeśli chcesz wreszcie zrzucić te zbędne kilogramy i poczuć się piękną i atrakcyjną kobietą, to mam Ci coś interesującego do zaproponowania.

Ściągnij sobie moją książkę.

To jest moment, w którym możesz przestać podziwiać szczupłe kobiety. W książce pokażę Ci krok po kroku, co zrobić żeby schudnąć i utrzymać tą wagę już na zawsze. Obiecuje, że wcale nie będzie Cię to kosztowało dużo wysiłku i pracy.

Kliknij w obrazek, jeśli chcesz się wiedzieć więcej:

sekrety odchudzania