Zastanawiasz Się, Dlaczego Diety Ci Nie Pomagają?

by Oliwias on May 15, 2012

zdrowe jedzenieObecnie w internecie znajdziesz tysiące stron, które proponują Ci odchudzanie według określonej diety. Każda z nich (np. dieta dukana i dieta kopenhaska) obiecuje Ci zadowalające efekty, ale tak naprawdę mało która zmienia choć trochę Twój wygląd, prawda? Pewnie od jakiegoś czasu zaczęłaś sie zastanawiać, czy dieta tak naprawdę może Ci pomóc w odchudzaniu?Prawda leży pośrodku. Już Ci wyjaśniam, co mam na myśli tak mówiąc.

Większość diet daje jakieś rezultaty, ale na krótko. Zaraz po zakończeniu odchudzania ponownie wracasz do starej wagi.

Założę się, że chciałabyś wiedzieć, dlaczego tak jest.

Bo tak naprawdę podczas takiej diety oszukujesz swój metabolizm. A kiedy zaczynasz się normalnie odżywiać, Twoja waga staje się taka sama jak przed odchudzaniem.
Ja wypróbowałam wiele diet, zanim się dowiedziałam, jak powinnam się odchudzać. Przyznam szczerze, że moje wcześniejsze działania były po prostu stratą czasu.

Tak naprawdę powinnaś przyspieszyć swój metabolizm a nie go oszukiwać, bo to do niczego nie prowadzi.

Diety mają to do siebie, że albo nie działają, albo działają, ale daje bardzo krótkotrwałe efekty. Przytycie po zakończeniu kuracji, według mnie jest po prostu nieuniknione.

Chciałabyś wiedzieć, dlaczego tak się dzieje?

Bo dieta stała się stylem życia, a nie konkretnym działaniem, mającym jakiś cel.

Kiedy jesteś na diecie, zaczynasz się odżywiać w jakimś konkretny sposób. Jesz to, co niekoniecznie Ci smakuje, ale robisz to, bo chcesz schudnąć. Jesteś zdeterminowana, ale tylko dlatego, że masz świadomość iż nie będziesz musiała tego robić w nieskończoność. Za jakiś czas dieta się skończy, a ty będziesz mogła jeść już normalnie.

Po zakończeniu wracasz do starego sposobu odżywiania się no i oczywiście do starej wagi. Nie masz ochoty na ograniczanie się i liczenie kalorii do końca życia.

Żeby schudnąć musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe. Tylko takie działanie może przynieść jakiś efekt. Uda Ci się schudnąć, jeśli zrobisz inaczej, to co dotychczas robiłaś źle, czyli nieprawidłowo się żywiłaś.

Jeśli chcesz schudnąć na jakiś czas, to możesz zdecydować się na dietę. Ale jeśli chcesz raz na zawsze zmienić swoją wagę, to ograniczanie jedzenia nie jest tutaj żadnym rozwiązaniem.

Jeśli obecnie przebywasz na jakiekolwiek diecie, to chciałabym Ci dać kilka wskazówek. Jestem przekonana, że one pomogą Ci odnieść sukces.

Na początku powinnaś się zastanowić, ile tak naprawdę chciałabyś schudnąć.

Jeśli nie wyznaczysz sobie jakiegoś celu, to nie będziesz miała motywacji, do jego realizacji. Aby było Ci prościej poszukaj sobie osoby, która również chce schudnąć. Razem będzie wam łatwiej. Wsparcie jest naprawdę bardzo potrzebne przy wprowadzaniu do życia zmian.

Pij więcej wody niegazowanej.

Woda przy odchudzaniu jest niezbędna. Ona pomaga schudnąć. Codziennie powinnaś wypijać nawet do 4 litrów wody.

Jedź więcej!

To nie żart. Podczas odchudzania nie musisz się głodzić. Możesz jeść dużo, jedyny warunek jest taki, żeby jadła zdrowo.

Zapewnij sobie więcej ruchu!

Brak ruchu, to najczęstsza przyczyna nadwagi. Jeśli cały dzień spędzasz przed komputerem, to zacznij się ruszać. To jest niezbędne jeśli chcesz spalić trochę kalorii. Im więcej będziesz się ruszała, tym więcej schudniesz, to chyba oczywiste. Nie ma takiej diety, przy której natychmiastowo schudniesz. Bez aktywności fizycznej niczego nie osiągniesz. To nie musi być nic poważnego. Wystarczy codzienny spacer, albo jazda rowerem dla przyjemności.

Nigdy się nie głodź.

To właśnie najczęściej robią kobiety, które nie mają pojęcia o odchudzaniu. Wówczas czują się okropnie. Nie mają na nic energii i cały czas boli je głowa. Jeśli przestaniesz jeść, to może schudniesz, ale jak tylko zjesz trochę więcej, to Twoja waga urośnie w zastraszającym tempie.

Zapomnij o tabletkach odchudzających.

One są dla Ciebie szkodliwe i na pewno nie pomagają w odchudzaniu. Jedyny ich cel jest taki, żeby pozwolić zarobić jak najwięcej pieniędzy osobie, która je wyprodukowała.

Zrób wszystko, żeby się nie poddać.

Odchudzanie to problem wielu ludzi w dzisiejszych czasach. Jeśli właśnie czytasz ten artykuł, to znaczy, że ciebie on również dotyczy. Wiem jak się teraz czujesz, bo sama jaki czas temu próbowałam sie odchudzać. Moje efekty na początku były marne, ale z czasem udało mi się osiągnąć sukces. Jeśli wiesz, że jesteś gotowa na rozpoczęcie skutecznego procesu odchudzania, to wiem jak Ci pomóc i co Ci doradzić, żebyś wreszcie spełniła swoje marzenia. Przejdź tutaj, a dowiesz się więcej o moich technikach odchudzania i książce, która wyjaśni Ci wszystko krok po kroku. Z nią na pewno odniesiesz sukces i staniesz się szczupłą i atrakcyjną kobietą. Życzę Ci powodzeniu o owocnych efektów odchudzania.

najlepsze techniki odchudzania